Krajská rada AŠSK Karlovarského kraje

Krajská rada AŠSK Karlovarského kraje

93 školních sportovních klubů se 3082 členy

Nejbližší soutěže

Krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 5/2019

Číslo 5/2019 - PDF | eBook
Všechna čísla (33)

Delegáti evropských zemí ISF jednali v Istanbulu

7. 1. 2020
Foto: Delegáti evropských zemí ISF jednali v Istanbulu

Ve dnech 12.- 15. prosince 2019 se v tureckém Istanbulu uskutečnilo jednání o založení evropské sekce ISF European School Sport Federation ESSF (Evropské federace školního sportu). Českou delegaci tvořili zástupci Asociace školních sportovních klubů ČR: Mgr. Svatava Ságnerová (prezidentka spolku) a Jaroslav Koukal, člen technické komise v atletice ISF.    

Po celý pracovní den probíhalo jednání v plénu: setkání zahájil Omur Karakullukcu, prezident TOSF (Turecké federace školního sportu) a následně jednotlivé části moderoval viceprezident ISF pro Evropu Nicos Megalemos. Delegáti obdrželi na místě první verzi Stanov nově vznikající organizace. S příspěvky vystoupil mj. i Hrvoje Čustonja, generální sekretář ISF: informoval o finanční podpoře kontinentálním článkům ISF a o vytvoření optimálních podmínek pro dobrou spolupráci těchto organizací. Přítomné státy se staly zakládajícími členy nového subjektu: jsou jimi Itálie, Bulharsko, Česká republika, Rusko, Arménie, Řecko, Kypr, Malta, Turecko, Chorvatsko, Anglie, Severní Makedonie a zprostředkovaně Slovensko, Izrael a Belgie. Nový subjekt bude zaregistrován na Kypru na začátku roku 2020, jeho orgány budou General Assembly of ESSF (Valné shromáždění) a 11-členný Executive Committee of ESSF (Výkonný výbor).

Další informace se týkala termínů a míst konání Gymnaziády: příští Gymnaziáda se uskuteční v roce 2020 v čínském  Jinjiang, v roce 2022 ve Francii v Normandii a v roce 2024 v Rusku.

Mgr. Svatava Ságnerová

Prezidentka AŠSK ČR