Krajská rada AŠSK Karlovarského kraje

Krajská rada AŠSK Karlovarského kraje

93 školních sportovních klubů se 3082 členy

Nejbližší soutěže

Krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 1/2020

Číslo 1/2020 - PDF | eBook
Všechna čísla (34)

Olympijské hry a média na ZŠ Englišova v Opavě

27. 7. 2021
Foto: Olympijské hry a média na ZŠ Englišova v Opavě

Ani v Opavě nazahálejí a chystají se na Letní kempy 2021, na kterých v příštích týdnech přivítají desítky dětí. Jaké budou Letní kempy na Základní škole Englišova v Opavě nám nastínil vedoucí tamních kempů a vychovatel Drahomír Streit.

Propojit největší sportovní akci se sedmou velmocí se rozhodli sportovně - vzdělávací formou v rámci letního kempu žáci ZŠ Englišova v Opavě. V letošním roce se konají v měsíci srpnu letní Olympijské hry v Tokiu, na kterých velkou roli budou hrát světová informační média. ZŠ Englišova je řadu letu nejúspěšnější základní školou se sportovními třídami v ČR a v posledních letech se její žáci také úspěšně prosazují v mediální oblasti. Letní kemp bude tak v rámci volnočasového programu kombinovat sportovní aktivity s rozvojem mediální vzdělanosti. Kluci a holky budou rozvíjet atletické dovednosti, zlepšovat se v míčových hrách, učit se verbální komunikaci, rozvíjet písemný projev, naučí se pracovat s audiovizuální technikou a grafickými programy. Výstupem volnočasového programu bude plnění Odznaku všestrannosti olympijských vítězů a film o letním kempu.

V rámci vzdělávacího programu budou děti rozvíjet svoje jazykové schopnosti a povědomí o zajímavostech z celého světa. Obě tyto oblasti budou propojeny a český a anglický jazyk bude prostupovat přírodou, historií a zeměpisem u nás, v Evropě, a také v Japonsku, místě konání Olympijských her. Všechny aktivity budou realizovány zábavnou formou s cílem posílit jejich fyzickou kondici, psychickou odolnost, jazykové schopnosti, mediální povědomí a získání řadu nových informaci z celého světa. Letní kempy na ZŠ Englišova v Opavě se uskuteční v měsíci srpnu 2021 a děti se už moc těší!